logo-evolon

Evolon® to rewolucyjny materiał barierowy. Producentem i właścicielem znaku towarowego Evolon® jest firma Carl Freudenberg AG. Evolon® jest doskonałym filtrem dla roztoczy kurzu domowego, ich odchodów i innych alergenów. Barierowość Evolon® tworzą bardzo gęsto splecione cienkie mikrowłókna, które tworzą pomiędzy sobą liczne a jednocześnie niezwykle cienkie kanaliki. Kanaliki pomiędzy mikrowłóknami Evolon® są kilkukrotnie cieńsze niż roztocza kurzu domowego i ich odchody, dlatego stanowią dla nich nieprzepuszczalną barierę.

Evolon® to ochrona przed roztoczami kurzu domowego i innymi alergenami zgodna z najlepszymi standardami medycznymi. Evolon® zapobiega wzrostowi grzybów.

Właściwości Evolon®:

 • Evolon® jest antyroztoczowy i antygrzybiczny. Struktura Evolon® to splecione liczne mikrowłókna i niezwykle cienkie kanaliki pomiędzy nimi. Kanaliki pomiędzy włóknami Evolon® są węższe niż roztocza kurzu domowego i ich odchody, przez co stanowi dla niech nieprzepuszczalną barierę.

 • Evolon® oddycha. Evolon® to materiał, który oddycha, oznacza to, że ma zdolność przepuszczania i odprowadzania pary wodnej (potu). Zawdzięcza to swojej strukturze złożonej z bardzo cienkich mikrowłókien, które tworzą między sobą liczne i niezwykle cienkie kanaliki, przez które swobodnie przepływa powietrze.

 • Evolon® szybko schnie. Zdolność Evolon® do szybkiego wysychania wynika z jego struktury, gdyż cienkie mikrowłókna mają jednocześnie bardzo dużą wewnętrzną powierzchnię, przez którą przepływa swobodnie powietrze i odprowadza wilgoć.

 • Evolon® jest przyjazny dla środowiska. Evolon® jest materiałem trwałym i wytrzymuje długi okres użytkowania, przez co rzadziej go trzeba utylizować niż inne porównywalne materiały. Podlega w pełni recyklingowi.

 • Evolon® jest komfortowo miękki w dotyku (po pierwszym praniu).

 • Evolon® jest łatwy w konserwacji. Evolon® można prać dowolnie często w temperaturze do 95ªC.


Evolon® jest wykonany z poliestru, poliamidu i wody. Jest bezpieczny dla człowieka i środowiska. Potwierdzają to liczne certyfikaty wydane dla Evolon® przez niezależne laboratoria z różnych krajów:

 • Hohenstein Research Institute  (Germany)

 • IBT Reference Laboratory (USA)

 • Hygiene-Institut des Ruhrgebiets in  Gelsenkirchen (Germany)

 • IFTH – Institut Français du Textile Habillement (France)

 • Deutsche Montan Technologie  GmbH (Germany)

 • FIATEC (Germany)

Evolon® posiada certyfikat Oeko-Tex 100 Klasa 1, który potwierdza, że nie zawiera żadnych szkodliwych substancji i jest on odpowiedni do kontaktu ze skórą dziecka.

Właściwości Evolon® gwarantuje również nadany mu certyfikat ECARF (European Centre for Allergy Research Foundation) (Fundacja „Europejskie Centrum Badań Alergii”)

Pokrowiec można prac w temperaturze do 95ªC, jednak ze względów ekologicznych i ekonomicznych zalecamy pranie w temperaturze 60ªC. Temperatura prania 60ªC jest w pełni wystarczająca, aby skutecznie usunąć roztocza i ich odchody.

Nie należy stosować PŁYNÓW DO PŁUKANIA I INNYCH ŚRODKÓW ZMIĘKCZAJĄCYCH.