Maty^Care, z którego wykonane są nasze produkty, jest w pełni naturalny.

 1. Baza Maty^Care to czysta certyfikowana bawełna organiczna i srebro. Produkt stanowi skuteczną barierę dla bakterii/alergenów (min. gronkowiec złocisty, pałeczka okrężnicy). Wspomaga ochronę przed roztoczami kurzu domowego.
 2. W pełni naturalny skład Maty^Care gwarantuje bezpieczne użytkowanie, szczególnie dla osób, których skóra toleruje kontakt tylko z tkaninami naturalnymi.
 3. W procesie produkcji nie są używane żadne barwniki i wybielacze, które mogłyby dodatkowo podrażniać chorą skórę.
 4. Jest delikatny i miękki, daje poczucie komfortu chorej skórze.
 5. Posiada strukturę dzianiny o odpowiedniej gęstości i splocie. Jest bardzo wygodny w użytkowaniu. Nie deformuje się podczas prania.
 6. Zastosowanie specjalnej metody wprowadzenia srebra do produktu  gwarantuje skuteczność antybakteryjną nawet po wielokrotnym praniu (patrz zakładka: wyniki badań).
 7. Naturalny skład oraz obecność srebra nie tylko leczą chorą skórę, ale stanowią skuteczną barierę dla alergenów.
 8. Maty^Care podobnie jak inne naturalne tkaniny pozwala skórze swobodnie oddychać, doskonale przepuszcza i odprowadza pot z powierzchni skóry.
 9. Produkty wykonane z Maty^Care można prac w temperaturze 60 stopni C, jednak ze względów ekonomicznych i ekologicznych zalecamy pranie w temperaturze 40 stopni C. Pranie w niższej temperaturze przedłuży też żywotność produktu. Piorąc należy pamiętać o stosowaniu delikatnych detergentów.

  Ze względów higienicznych zalecamy wypranie produktu przed pierwszym użyciem.

  Nie należy stosować PŁYNÓW DO PŁUKANIA I INNYCH ŚRODKÓW ZMIĘKCZAJĄCYCH.

Kolor Maty^Care to naturalny kolor bawełny. Tkanina posiada na powierzchni malutkie ciemne centki, które są pozostałością zaschniętych kwiatów bawełny (poniżej fotografia kwiatu bawełny). W tradycyjnym procesie materiał jest bielony, a później barwiony, dlatego centki na takich produktach są niewidoczne.

Jak działa Maty^Care?

Zawarte w Maty^Care cząsteczki srebra są do kilkadziesiąt razy mniejsze od najmniejszych bakterii. Dzięki swoim małym rozmiarom i zastosowanej metodzie wprowadzenia, cząsteczki srebra trwale wnikają w strukturę włókien bawełny.

Poniższy schemat obrazuje porównanie wielkości cząsteczek srebra z bakteriami:

wielkość cząsteczki srebra i bakterii

Cząsteczki srebra na poziomie atomowym posiadają zdolność pochłaniania tlenu. Bakterie w obecności cząsteczek srebra tracą mozliwość oddychania.Zamykany jest tzw. łańcuch oddechowy (kanał przenoszenia elektronów). Prowadzi to do przerwania ochronnej ściany komórkowej i obumarcia bakterii (patrz schemat poniżej).

przerwanie ściany komórkowej bakterii

Należy zaznaczyć, ze  Maty^Care i cząsteczki srebra w nim zawarte działają bakteriostatyczne, tzn. neutralizują tylko te bakterie, które przedostały się na powierzchnię tkaniny, uniemożliwiając przez to  powodowanie nadkażeń skóry. Niemożliwe natomiast jest „występowanie” cząsteczek srebra ze struktur Maty^Care i przedostawanie się np. na powierzchnię skóry.
Działanie cząsteczek srebra na bakterie to działanie czysto mechaniczne (fizyczne), dlatego nie ma możliwości, aby bakterie mogły się do takiego działania przystosować i na nie uodpornić.

 

Kwiat-bawełny

Kwiat bawełny