Oprócz bielizny osobistej i bielizny pościelowej wykonanej z delikatnej bawełny organicznej Maty^Care oferujemy pokrowce antyroztoczowe barierowe na materace, kołdry i poduszki wykonane z Evolon®.
Pokrowce antyroztoczowe DERMA CLOTHES EVO używane są jako dodatkowe barierowe powleczenie pomiędzy pościelą/materacem a tradycyjną bielizną pościelową.
Pokrowce antyroztoczowe DERMA CLOTHES EVO uszyte są z Evolon®, materiału wyprodukowanego przez firmę Carl Freudenberg AG, właściciela znaku towarowego Evolon®.
Materiał z którego są wykonane i sposób uszycia gwarantują szczelne zamknięcie materaca wewnątrz pokrowca.
Pokrowce posiadają  wszyty barierowy zamek rozdzielczy pod którym umieszczony jest szeroki dodatkowy pas materiału gwarantujący jego szczelność.
Produkt należy uprać przed pierwszym założeniem w temperaturze minimum 60ªC. Po upraniu Evolon® osiągnie swoją właściwą, docelową miękkość.
Pokrowiec można prac w temperaturze do 95ªC, jednak ze względów ekologicznych i ekonomicznych zalecamy pranie w temperaturze 60ªC. Temperatura prania 60ªC jest w pełni wystarczająca, aby skutecznie usunąć roztocza i ich odchody.
Nie należy stosować PŁYNÓW DO PŁUKANIA I INNYCH ŚRODKÓW ZMIĘKCZAJĄCYCH.
Więcej na temat materiału prosimy czytać w zakładce „Evolon®”