Leczenie atopowego zapalenia skóry – jakie trudności napotyka pacjent?

Atopowe Zapalenie Skóry (AZS) to jedna z najczęściej występujących egzem, której głównymi objawami są świąd i suchość skóry. AZS to choroba przewlekła i z natury nieuleczalna. Najskuteczniejszą metodą walki z AZS jest zdiagnozowanie alergenu, a następnie wykluczenie go z diety, bądź otoczenia osoby chorej. Nie zawsze jednak się to udaje. W walce z AZS ma zastosowanie szereg leków i terapii: probiotyki, leki immunosupresyjne, kortykosterydy, leki antyhistaminowe, immunoterapia (odczulanie), homeopatia, akupunktura, akupresura, ultradźwięki, a nawet hipnoza.
Stosowane podczas atopowego zapalenia skóry leczenie nie zawsze gwarantuje powodzenie kuracji. Uciążliwe dla chorego jest intensywne uczucie swędzenia pokrytej zmianami skóry. Powstrzymanie odruchu drapania jest kluczowe dla leczenia atopowego zapalenia skóry oraz zapewnienie jej delikatnej w dotyku odzieży.

Delikatna pielęgnacja skóry atopowej.

Leczenie atopowego zapalenia skóry wyżej wymienionymi metodami, to nie jedyny sposób na walkę z tą chorobą. Bardzo istotnym elementem w leczeniu AZS jest właściwa ochrona i pielęgnacja skóry atopowej. Stosowanie emolientów wspomaga właściwą pielęgnację skóry atopowej, a także pozwala odpowiednio natłuszczać i nawilżać skórę.

Atopowe zapalenie skóry leczenie, ochrona i pielęgnacja podrażnionej skóry.

Właściwą ochronę skóry wspomaga dobór odpowiedniej bielizny. Istotne jest, aby nie powodowała ona dodatkowych podrażnień i była bezpieczna dla chorego.
Taka właśnie jest bielizna Derma Clothes wykonana z Maty^Care, naturalnego materiału, który dzięki dodatkowej obecności jonów srebra ma właściwości bakteriostatyczne. Skóra czuje się w nim komfortowo i nie ulega zakażeniom, co znacznie wspomaga leczenie atopowej skóry, oraz pielęgnację.